Łódź, Lucjana Żeligowskiego 46
+48 533 408 408
Biuro@lukasrolety.pl

Nasza Praca

06-08-2018r.

Żaluzje drewniane na ramie okiennej zamiast w szybie ?

W dniu dzisiejszym montowaliśmy żaluzje drewniane o szerokości 25mm wyjątkowo na życzenie Klienta na płaszczyźnie ramy okiennej zamiast w świetle szyby jak to zwykle się robi. Dolne mocowanie – zakończenie linek trzymających zastosowano w systemie „kątowym” tzw. fix kątowy. Żaluzje bez problemu trzymają się okna w każdej pozycji – również kiedy uchylimy okno.

żaluzje drewniane Lukas Rolety Łódź

30-07-2018r.

Moskitiery drzwiowe podwójne ?

Tu Klientka dała nam zadanie do wykonania.. Podwójne zamykane drzwi moskitierowe. Łatwo nie było. Lewa połówka drzwi otwiera się jako pierwsza (tak samo jak skrzydło okienne) później można otworzyć prawą część drzwi moskitier oraz prawą połówkę drzwi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy otworzyć drzwi na oścież ( lewą oraz prawą część ) i nadal mieć ochronę przed owadami. Moskitiery takie pozwalają też w razie potrzeby na wniesienie przedmiotów o większych gabarytach z wykorzystaniem przestrzeni całego okna balkonowego.

moskitiery, żaluzje, rolety Lukas Rolety Łódź

21-05-2018r.

Duże żaluzje drewniane

Duże żaluzje drewniane wyglądają fantastycznie ! Musimy jednak pamiętać o kilku „ale” decydując się na ten typ osłon okiennych. Pierwszą rzeczą jest kwestia gdzie chcemy zawiesić takie duże i zarazem ciężkie „zasłony” ? Pomieszczenie gdzie będą wisiały powinno być stosunkowo duże. Żaluzje te wizualni zmniejszają pomieszczenie i zdecydowanie lepiej wyglądają jeśli mamy te kilka metrów więcej na zagospodarowanie wnętrza. Drugą kwestią o jakiej należy pamiętać to fakt, że każde żaluzje drewniane w tym 50 mm. również nie zamykają się idealnie lamela na lamele. Zawsze jest minimalna przerwa pomiędzy lamelami. Trzeba zwrócić uwagę czy nie będzie nam to przeszkadzało. Najważniejszą jednak rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę jest to ile mamy miejsca nad oknem do sufitu … Żaluzje drewniane po zwinięciu zajmują trochę miejsca i czasem tak bywa że nadproża nad oknem nie wystarczy. Krótko mówiąc w takich przypadkach żaluzja po zwinięciu nie pozwoli nam na swobodne otwarcie okna. Przyjmuje się że na każdy metr gotowej żaluzji lamele zajmują 9 cm po zwinięciu. Do tego należy doliczyć ok. 10 cm na górną rynnę i dół żaluzji. Dla przykładu jeśli mamy pomieszczenie o wysokości 250 cm to 2,5 x 9 cm = 22,5 cm zwiniętych lameli +10 cm ( górna rynna i dół żaluzji) daje nam 32,5 cm. Tyle właśnie miejsca minimalnie jest wtedy potrzebne nad oknem do sufitu.

żaluzje drewniane Lukas Rolety

19-03-2018r.

Rolety rzymskie do pokoju dziecka.

Dzisiaj rolety rzymskie dla małego członka rodziny. Pokój dziecinny naprawdę dużo zyskał w oczach…

rolety rzymskie Lukas Rolety

18-01-2018r.

Odważne kolory rolety „dzień noc”

Mimo, że większość klientów wybiera bezpieczne kolory rolet , raczej stonowane są tacy co nie popadają w beże czy szarości ..

rolety dzień noc

14-12-2017r.

Szare żaluzje drewniane w salonie i kuchni..

Co do salonu i aneksu kuchennego ? Ma być ładnie i tak samo tu i tu … Padło na żaluzje drewniane 50mm. Bardzo gustowny i funkcjonalny typ osłon okiennych jak dla nas.

żaluzje drewniane Lukas Rolety

Powyżej zdjęcia kuchni – aneksu a poniżej salonu ..

żaluzje Łódź

13-12-2017r.

Rolety na okna dachowe Roto w okleinie drewno-podobnej

Jeden z mieszkańców obrzeży Łodzi w nowo wybudowanym i wykończonym domu miał dylemat co do okien dachowych. Same okna są praktyczne, wpuszczają dużo światła ale czasami może się zdarzyć, że za dużo… Poleciliśmy Rolety na okna dachowe Dekolux w okleinie drewno podobnej. Klient zadowolony i my też z naszej pracy ..

rolety na okna dachowe Lukas Rolety

rolety Lukas Rolety Łódź

01-12-2017r.

Piękne białe rolety rzymskie w Łodzi.

Jedno z bardzo gustownie urządzonych mieszkań w Łodzi doczekało się nowych osłon okiennych w postaci śnieżno białych rolet rzymskich montowanych na ramę okienną. Tkanina częściowo transparentna jasna biel + delikatne paski stalowe.

rolety rzymskie Łódź

16-11-2017r.

Wysokie lofty Tymienieckiego Łódź ..

Wysokie lofty – trudny dostęp do górnej części okna w dodatku klient chciał jak najtańsze rozwiązanie… Kilka firm się poddało ale nie my ! Dodatkowym utrudnieniem było nietypowe okno górne z łukiem na górnej części.

żaluzje Łódź

01-11-2017r.

Pewne wysokie mieszkanie w kamienicy w centrum Łodzi … i piękne żaluzje drewniane

Kamienica niemal w centrum Łodzi. Bardzo wysokie pomieszczenia prawie 4 metry wysokości i dylemat co tu założyć? Oczywiście przyszliśmy z pomocą. Piękne żaluzje drewniane montowane do ściany. Ściany w łódzkiej kamienicy? ktoś zapyta. Owszem Łatwo nie było. Ściana w kamienicy raczej nie jest najmocniejszym podłożem do montażu ciężkich żaluzji drewnianych ale dzięki doświadczeniu oczywiście się udało.

żaluzje drewniane Łódź

11-10-2017r.

Żaluzje zasuwane od dołu – żaluzje plisowane ..

W całym mieszkaniu na jednym z osiedli w Łodzi Klient zamówił żaluzje plisowane tzw. „plisy”. Mieszkanie położone jest na niskich kondygnacjach bloku więc zależało by żaluzje / rolety miały możliwość zasłaniania okna od dolnej jego części. Plisy sprawdziły się tutaj idealnie ! Dodatkowo sam Klient zauważył, że są one idealne do czyszczenia – mysia okna gdyż można je w każdej chwili zsunąć i nic nie zasłania szyby okna.

żaluzje plisowane, plisy Łódź Lukas Rolety

06-07-2017r.

Rolety rzymskie na Piotrkowskiej, Łódź !

Klient – dość duża firma zajmująca się odnawianiem kamienic w Łodzi i późniejszym wynajmem mieszkań zażyczył sobie w swojej nowo odnowionej kamienicy w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej właśnie rolety rzymskie. Rolety nietypowe bo wykonanie z tkanin impregnowanych – takich samych jak używa się przy produkcji np. rolet w kasecie …

rolety rzymskie Łódź

05-07-2017r.

Jakie rolety w kuchni? a może po prostu duże na całe okno ..

Ładna kuchnia i duża roleta wolno-wisząca montowana do sufitu nad oknem .

Klasycznie i ładnie dokładnie tak jak było w całym mieszkaniu Klientki.

rolety Łodź

22-05-2017r.

Moskitiery drzwiowe w kolorze antracyt

Dzisiaj montowaliśmy moskitiery drzwiowe w kolorze antracyt. Idealnie dopasowany kolor do okien. Montaż odbył się oczywiście w Łodzi a dokładnie na obrzeżach miasta w domku jednorodzinnym.

10-05-2017r.

Duże żaluzje montowane do sufitu ..

Dalej temat żaluzji drewnianych 50 mm (5 cm lamela) Tym razem montowanych do sufitu za karniszem firanki. Jeden z naszych Klientów na obrzeżach Łodzi taką opcję wybrał. W połączeniu z białą lśniąca podłogą wyszło fantastycznie

żaluzje drewniane Lukas Rolety

11-04-2017r.

Białe żaluzje drewniane i brązowa drabinka żaluzji? Czyli biało-brązowo – Łódź przy Tuwima 15

Jeden z Klientów mieszkania w Łodzi przy ulicy Tuwima 15 zastanawiał się czy założyć białe żaluzje czy może brązowe? W sumie jeden i drugi kolor pasował idealnie. Podpowiedzieliśmy, że może biało brązowe. Białe duże żaluzje 50 mm. a w tym brązowa drabika żaluzji. Sami popatrzcie Państwo.. Pozdrawiamy Klientów

żaluzje drewniane Łódź

14-03-2017r.

Verticale – żaluzje pionowe nadal na topie w firmach w Łodzi

Teraz montowaliśmy żaluzje pionowe w jednej z firm pod Łodzią a dokładnie w Strykowie. Kilka Verticali było bo 61 szt. Wszystkie w tym samym jasnym kolorze. Klasyczne, proste a zarazem funkcjonalne rozwiązanie które na pewno sprawdzi się w nie jednej firmie.

żaluzje pionowe Łódź

12-01-2017r.

Wszędzie rolety rzymskie.. Czy aby to dobry pomysł ?

Wszędzie ten sam typ rolet? W kuchni, w łazience , w salonie… a jednak! Co najciekawsze podobało nam się, mimo, że początkowo byliśmy trochę sceptycznie nastawieni do tego pomysłu. Pomysł narodził się w głowie jednej z naszych Klientek i okazał się trafiony w przysłowiową „dziesiątkę”. Widać nawet nas można zaskoczyć. Z przyjemnością przyznajemy się do błędu, efekt super. Z pozdrowieniami dla Klientów

rolety rzymskie Łódź

Aktualnosci- nasza praca 09

08-01-2017r.

Żaluzje drewniane białe w sypialni

Wczoraj nasi Klienci wpadli na pomysł dużych (50mm) białych żaluzji drewnianych w swojej sypialni. Sypialnia jednocześnie była pokojem małego dziecka. Żaluzje zamontowaliśmy bezpośrednio do ściany – sufitu. Efekt po założeniu był znakomity. Zrobiło się bardzo przytulnie. więcej w artykule google plus „Żaluzje drewniane białe w sypialni” na naszym profilu

żaluzje drewniane

21-12-2016r.

Roleta wolno-wisząca dzień noc sypialnia

W dniu dzisiejszym mieliśmy możliwość założyć rolety dzień noc w sypialni jednej z Klientek w Łodzi na Bałutach. Tkanina rolety 100% zasłaniająca światło zabudowana w osłonę górną , przymocowana bezpośrednio do sufitu. Zrobiło się bardzo przytulnie i klimatycznie. Dodatkowo po całkowitym zasłonięciu można spokojnie spać w sypialni w ciągu dnia dzięki 100 % zaciemnieniu. Serdecznie pozdrawiamy wspomnianą Klientkę i z okazji zbliżających się Świąt Bożego narodzenia pragniemy złożyć Życzenia Spokojnych , Wesołych Świąt !

rolety dzień noc Lukas Rolety Łódź

16-12-2016r.

Rolety zasuwane od dołu

Cały czas popularne na równi z żaluzjami plisowanymi. Oto przykład jak można zasłonić się przed sąsiadami mieszkając na parterze czy pierwszym piętrze. Rolety zasuwane od dołu jak sama nazwa wskazuje są zaciągane od dołu do góry. Dzięki takiemu rozwiązaniu czujemy się komfortowo we własnym mieszkaniu a jednocześnie możemy podziwiać piękne niebo. Nas nie widać a my widzimy oraz nie zaciemniamy całkiem pomieszczenia. Zdjęcie poniżej przedstawia montaż wykonany w Łodzi (Łódź – Widzew) przy ul. Widzewskiej . Z takich rozwiązań korzysta jednak bardzo wielu mieszkańców Łodzi i okolic.

rolety Łódź, Lukas Rolety

Aktualnosci- nasza praca 12

14-12-2016r.

Rolety dzień noc na duże okna?

Wielu Klientów w Łodzi i okolicach zadaje nam pytanie co w przypadku jeśli mamy duże okna – witryny i chcemy założyć rolety dzień noc? Wszystko da się zrobić ale sęk w tym aby to później działało prawidłowo przez lata i przynosiło zadowolenie naszym Klienta. Rolety dzień noc składają się z dwóch płaszczyzn tkanin i w związku z tym przy dużych wymiarach witryn np. 2,2 m szer. x 1,8cm wys. Tkanina na tak dużej powierzchni może się źle zachowywać. Wystarczy, że jedna płaszczyzna tkaniny rolety odchyli się w którymś miejscu i mamy wizualny „bałagan” Krzywa roleta ? Nie ! To tylko efekt wizualny ale nie mniej wygląda to źle. Dodatkowym problemem jest tu grawitacja. Ten problem występuje w przypadku typowych rolet w kasecie gdzie rurka na którą nawija się roleta jest określonej średnicy i przy dużych szerokościach może się nieznacznie wyginać na środku. Jeżeli jest to zwykła roleta problem ten nie jest tak zauważalny. Jeśli jednak mamy do czynienia z roletą dzień noc gdzie mamy podwójny materiał jest to już zauważalne. W takich wypadkach proponujemy choć by podzielenie okna tzn. założenie dwóch rolet na jedną witrynę. Wygląda to dużo lepiej niż gdybyśmy na siłę wykonali 1 roletę o tak dużych wymiarach.

rolety dzień noc Łódź

22-11-2016r.

Rolety na skośne okna? a może żaluzje? Łódź

Co zrobić gdy mamy nietypowe okna skośne? Okna okrągłe (o kształcie koła) czy też okna trójkątne to nie problem. Jeśli posiadamy okna o nietypowym kształcie rozwiązaniem mogą być żaluzje plisowane (plisy) Żaluzje plisowane AO43 czy żaluzje AO46 są idealne dla takich typów okien. Na poniższej fotografii przykład żaluzji plisowanych na okna skośne montowane w Łodzi.

rolety żaluzje Lukas Rolety Łódź

22-10-2016r.

Czarne i białe czyli .. Żaluzje drewniane Łódź ze stylem.

Czarno białe żaluzje drewniane? Dla nas wyszło ekstra! Żaluzja drewniana o szerokości lamel 50mm w kolorze białym plus szerokie taśmy w kolorze czarnym .. Klient chciał początkowo brązową żaluzje ponieważ okno jest brązowe. Podpowiedzieliśmy, że przy takiej dużej żaluzji okna nie będzie widać a skoro kuchnia jest w kolorach czarny i biel można by dla spójności kolorów taką właśnie zrobić żaluzje. Początkowo klienci niebyli pewni czy dobrze zrobili, że nas posłuchali ale po zamontowaniu żaluzji zmienili zdanie.

żaluzje Łódź

19-10-2016r.

Rolety okienne Łódź

Zwykłe rolety w kasecie z prowadnicami bocznymi. Czy to już przeżytek czy nadal piękne funkcjonalne rozwiązanie ? Wszystko zależy od doboru tkanin.. Jeżeli dobrze dobierzemy kolor rolety do wnętrza w której ma ona wisieć wszystko będzie zawsze dobrze wyglądało ! Od jakiegoś czasu zwłascza od lipca tego roku przeważają delikatne szarości, beże i kremy w roletach okiennych w Łodzi.

rolety Łódź

13-10-2016r.

Rolety rzymskie Łódź Rysy

Dziś upiększaliśmy jedno z mieszkań położonych w Łodzi na jednym z nowych osiedli. Mieszkanie nisko położone więc naszym wrogiem nie było duże światło słoneczne. Jedynie trochę przyciemnić i nadać fajny charakter wnętrzu. Rolety lekko tylko rozpraszające światło za to jaki efekt!

Więcej na google plus „Rolety rzymskie Łódź Rysy”

Rolety rzymskie Łódź

21-09-2016r.

Roleta rzymska w salonie ? a może żaluzja drewniana w kuchni?

Klient z Łodzi przekonuje jak pięknie wyglądać mogą rolety rzymskie powieszone w salonie … Natomiast Klienci ze Zgierza udowodnili jak pięknie mogą wyglądać żaluzje drewniane 50 mm w kuchni. Mimo, że tak duża żaluzja nie kojarzy się z pomieszczeniami kuchennymi okazało się, że niekoniecznie tak właśnie musi być Poniżej zdjęcia:

rolety, żaluzje Lukas Rolety

09-09-2016r.

Montaż rolet i nie tylko w mieszkaniu w Łodzi

Dzisiaj odwiedziliśmy Klienta w Łodzi z nietypowym montażem. Nietypowym ponieważ Klient wybrał kilka rozwiązań. Do salonu – rolety dzień noc, w kuchni plisy, w sypialni żaluzje drewniane a w pokoju gościnnym oraz w łazience rolety w kasecie z prowadnicami. Tyle różnych rozwiązań w jednym mieszkaniu? Czy się sprawdziło? Jak dla nas jak najbardziej tak.

Poniżej zdjęcia:

rolety, żaluzje Lukas Rolety Łódźrolety, żaluzje Lukas Rolety Łódź

21-06-2016r.

Rolety na okna dachowe Konstantynów Łódzki

W dniu wczorajszym montowaliśmy rolety w Konstantynowie Łódzkim.

Rolety na okna dachowe facro typu decolux

Rolety – osprzęt wykonany w okleinie drewno-podobnej zaś tkanina eden 133 – biel.

Mimo, że tkanina rolety była bardzo jasna rolety idealnie chroniła od słońca.

Głównym tego powodem jest fakt, że tkaniny Eden słyną z dużej gramatury materiału!

rolety

30-05-2016r.

Moskitiery drzwiowe oraz moskitiery rolowane Łódź

Idealny montaż moskitier w jednym z domów w Łodzi!

Na balkon trafiła moskitiera drzwiowa, na mały balkon moskitiera rolowana a na okna moskitier ramkowe.

Moskitiera drzwiowa:

moskitiery, rolety, żaluzje Łódź

Moskitiera rolowana:

moskitiery, rolety, żaluzje Łódź

Moskitiera ramkowa:

moskitiery, rolety, żaluzje Łódź

Sami oceńcie jaka moskitiera jest najlepsza dla Was!

29-04-2016r.

Rolety w kasecie montaż w Łodzi

Dziś zamontowaliśmy między innymi rolety w kasecie z tkaniną średnio – zaciemniającą oraz rolety w kasecie 100 % zaciemniające typu ” Black-out” W obu tych przypadkach klient był bardzo zadowolony. Rolety 100% zaciemniające byłu przeznaczone do sypialni a rolety uniwersalene do pokoju dziecka. Montaż odbył się w Łodzi na Janowie.

rolety Łódź

29-04-2016r.

Rolety Rzymskie montaż w Łodzi

Piękne rolety rzymskie w salonie oraz innych pokojach w jednym z domków na nowym osiedlu w Łodzi. Tak to nasza zasługa. Efekt przepiękny. Klient zadowolony. Serdecznie pozdrawiamy !

rolety Łódź

26-04-2016r.

Rolety w kasecie w okleinie drewno – podobnej!

Przyszedł czas na montaż rolet w kasecie w okleinie drewno-podobnej. Okleina dobrana do koloru okna. Jasny materiał rolety idealnie kontrastował z ciemnymi oknami.

Pomieszczenie dzięki temu rozwiązaniu było jasne ale jednocześnie słońce nam nie przeszkadzało – nie raziło nas po oczach.

Efekt naprawdę bardzo nam się podobał…

rolety w kasecie Łódź

24-04-2016r.

Rolety w kasecie cały czas modne w Łodzi!

Dziś montowaliśmy typowe rolety w kasecie z prowadnicami.

Montaż wykonany w Łodzi przy ul. Brzezińskiej.

Rolety niby klasyczne ale nadal praktyczne i jeżeli tylko dobierzemy odpowiedni kolor tkaniny mogą ozdobić nasz salon a zarazem osłonić nas przed słońcem.

Lukas Rolety Łódź

23-04-2016r.

Dzisiaj Brzeziny i montaż rolet dzień noc

Klient zamówił rolety dzień noc do salonu, żaluzje plisowaną do kuchni oraz żaluzje drewnianą montowaną do muru w sypialni efekty możecie ocenić sami na zdjęciach

Rolety w pokoju dużym nadały urok pomieszczeniu. Klientka mogła bez wątpliwości pozbyć się firanek.

rolety Łódź

Zielona żaluzja plisowana idealnie pasowała kolorystycznie do wystroju kuchni

rolety Łódź

Pozdrawiamy przemiłych Klientów z Brzezin.

20-04-2016r.

Kolejny dzień i kolejne wyzwania Rolety dzień noc w pięknych żywych kolorach w Łodzi!

Rolety dzień noc o żywych kolorach?

Rolety nie muszą być nudne i smutne!

Przykład poniżej jak żywo i kolorowo mogą wyglądać nasze okna.

Pozdrawiamy Klientkę z Łodzi

18-02-2016r.

Żaluzje aluminiowe w zabytkowej kamienicy w Łodzi Śródmieście

Początkowo Klientka chciała „coś dużego”. Może rolety na całą ścianę , a może duże żaluzje … Skończyło się na żaluzjach aluminiowych montowanych przy szybowo w systemie isso – sterowanie koralikiem. Dla nas dobry przykład jak fajnie można urządzić mieszkanie w kamienicy.

Aktualnosci- nasza praca 03