Łódź, ul. Lucjana Żeligowskiego 46
+48 533-408-408
biuro@lukasrolety.pl

Aluminiowe okna a słońce

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź

Aluminiowe okna a słońce

aluminiowe okna rolety

Aluminiowe okna a słońce

Duże okna w znacznej ilości. Jasne pomieszczenia to przecież dobrze. Tylko co zrobić kiedy słońca i co za tym idzie wysokiej temperatury mamy w nadmiarze ?. Z takim problemem borykała się jedna z łódzkich firm. Znaczna ilość dużych okien w budynku sprawiała że pomieszczenia były jasne ale często nadmiar słońca mocno przeszkadzał pracownikom.

Żaluzje aluminiowe

Kryteria przy wyborze rolet ?

Z jednej strony założenia przy wyborze osłon okiennych były proste pozbyć się nadmiaru rażącego światła nie rezygnując całkiem z oświetlenia naturalnego. Krótko mówiąc potrzeba była płynnej regulacji natężenia światła z zewnątrz w przypadku jego nadmiaru. Dodatkowym istotnym z racji ilości posiadanych okien w firmie argumentem była oczywiście cena. Wybierając rolety czy żaluzje do domu kwestia ceny osłonięcia poszczególnego okna oczywiście też dla wielu odgrywa ogromną rolę. Jednak gdy w grę wchodzi nie dwa, pięć czy dziesięć a kilkadziesiąt okien różnice zaczynają przyjmować dużo większy kaliber.

aluminiowe okna

Aluminiowe okna

Rodzaj okien również miał tu swoje znaczenie. Biorąc pod uwagę, że jest to firma wszelkie wyposażenie wnętrz ma być spójne i nie rozpraszające. W tym konkretnym przypadku wybór padł na żaluzje aluminiowe poziome.

Żaluzje aluminiowe poziome Łódź

Ten rodzaj osłon sprawdził się tutaj wyśmienicie.

Po pierwsze idealnie komponował się z aluminiową ramą okien a dzięki głębokim profilom okiennym idealnie licował z powierzchnią. Po drugie jest to rozwiązanie proste a skuteczne. Idealnie chroni przed nadmiernym światłem z jednoczesną możliwością płynnej regulacji. Dzięki zastosowaniu linek bocznych żaluzje idealnie trzymały się przy oknach niezależnie czy okna było uchylone , zamknięte , czy akurat otwierane przez pracowników/

Jakie rolety do firmy

Jakie rolety wybrać do firmy ?

Jakie rolety wybrać do firmy i czy zawsze muszą być to akurat żaluzje aluminiowe ? Niekoniecznie. Wszystko zależy od charakteru firmy, pomieszczenia oraz choć by czy jest to mniejsza firma licząca kilku pracowników czy bardziej korporacja.

W firmach najczęściej montuje się Żaluzje pionowe tzw. Wertikale , żaluzje poziome aluminiowe lub rolety wolno-wiszące. Dlaczego ? Z jednej strony są to tańsze rozwiązania w przypadku dużych powierzchni i większej ilości okien do zasłonięcia. Z drugiej zaś często są po prostu praktyczne i odporne na upływ lat. Jednak nie zawsze tak jest. Często zdarzało nam się montować w firmach również inne produkty takie jak rolety w kasecie czy nawet rolety rzymskie które kojarzone są głównie z mieszkaniami prywatnymi. Jak wspomnieliśmy wszystko zależy od charakteru pomieszczenia i zakładanych potrzeb jakie roleta czy żaluzja ma spełnić

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *