Łódź, ul. Lucjana Żeligowskiego 46
+48 533-408-408
biuro@lukasrolety.pl

Najciekawsze pomysły

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź

Co Nowego w roletach i żaluzjach ?

Najciekawsze pomysły – Rolety Łódź !

Czy coś się zmieniło w rolatach w ostatnich latach ?
Rolety i żaluzje jak wszystko inne na przestrzeni lat ewoluują..
Czasy żaluzji międzyszybowych dawno odeszły do lamusa..
Poniżej kilka ciekawych rozwiązań wród rolet i żaluzji 2016r.- 2019r.

Żaluzje sterowane elektrycznie

Żaluzje wewnętrzne sterowane alektrycznie !
Ostatnio ruszający trend w nowoczesnych osłonach okiennych. Poziome żaluzje lub rolety sterowane za pomocą pilota lub smartfona.  Żaluzje drewniane sterowane elektrycznie to pełny komfort i wygoa w naszym domu. Możemy za pomocą pilota zmienić kąt położenia żaluzji lub podnieść ją czy eż opuścić..

Elektryczne żaluzje wewnętrzne

Moskitiery panelowe – przesuwne

Po za typowymi moskitierami ramkowymi, drzwiowymi czy rolowanymi, kolejnym ciekawym rozwiązaniem są moskitiery przesuwne. Moskitiery te znajdują zastosowanie w szczególności w domach z rozsuwanymi drzwiami balkonowymi oraz drzwiami tarasowymi. Dzięki niej możemy łatwo chronić się przed niechcianymi insektami. Są to moskitiery panelowe, montowane na szynach, które zsuwają się na siebie. Składają się z górnej oraz dolnej szyny zamontowanej na całej szerokości zestawu okiennego oraz z panelu, lub paneli aluminiowych, z siatką z włókna szklanego. Moskitiery przeuwne nie zajmują dużo miejsca i są bardzo łatwe w użytkowaniu na co dzień.

Moskitiery przesuwne zobacz więcej»

Żaluzje aluminiowe perforowane

żaluzje perforowane Lukas Rolety Łódź

Żaluzje perforowane w Łodzi to nic innego jak żaluzje aluminiowe w których listwa – lamele są pokryte małymi dziurkami. Dlaczego więc są one tak popularne wśród klientów w Łodzi? Żaluzje po zamknięciu dają tzw. efekt „przyciemnianej szyby” który jest bardzo przyjemny dla oka.

Żaluzje aluminiowe zobacz więcej»

Moskitiery rolowane w Łodzi

żaluzje Łódź, pomiar i montaż

Idealne rozwiązanie do niemal wszystkich typów okien czy drzwi balkonowych. Skutecznie chronią nasze mieszkania przeciw wszelkim owadom, gołębiom i innym zwierzętom. Moskitiera rolowana składa się z kasety górnej, gdzie zwijana jest siatka moskitiery oraz prowadnic bocznych. Idealne rozwiązanie dla małych powierzchni balkonowych gdzie moskitiera drzwiowa zajmowała by podczas otwarcia zbyt wiele miejsca. Montaż moskitier rolowanych w Łodzi jest co raz to bardziej popularny.

Moskitiery rolowane zobacz więcej»

Rolety zaciągane od dołu – Rolety w kasecie przestrzennej Łódź

rolety LukasRolety Łódź

Po za innymi rozwiązaniami typu żaluzje plisowane, czy typowe rolety w Łodzi co raz częściej montujemy rolety zaciągane od dołu. Jest to też roleta w kasecie z prowadnicami bocznymi z tą jednak różnicą, że kasetę z nawiniętą tkaniną roletową montujemy na dole okna. Tkaniną zasłaniamy okna od dołu. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zasłonić dolną część okna przed sąsiadami, przechodniami, czuć się komfortowo we własnym mieszkaniu jednocześnie nie zaciemniając pomieszczenia. Rolety te najczęściej znajdują swoje zastosowanie w pomieszczeniach usytuowanych na niższych kondygnacjach typu parter czy I-sze piętro.

Rolety zobacz więcej»

Żaluzje aluminiowe

żaluzje aluminiowe Łódź Lukas Rolety

Żaluzje aluminiowe, po etapie reliktu przeszłości, wracają w Łodzi do łask klientów. Po za olbrzymią funkcjonalnością oraz dzięki dużej kolorystyce można bez problemu dopasować żaluzje do wystroju każdego wnętrza. Żaluzje montowane do okna są wyposażone w dodatkowy system żyłek, dzięki czemu trzymają się okna podczas otwierania czy uchylania. Żaluzjami aluminiowymi możemy sterować za pomocą tradycyjnego a zarazem niezawodnego „patyka i sznurka” lub koralikami podobnie jak w przypadku rolet.

Żaluzje aluminiowe zobacz więcej»

Rolety dzień noc

Rolety te znane są również jako rolety „Impresja” niezmiennie od kilku lat co raz bardziej zwiększają swoją popularność znajdując uznanie w wielu domach, mieszkaniach czy biurach na terenie całej Łodzi. Rolety występują w dwóch wariantach: – Rolety w kasecie z prowadnicami. Są montowane bezpośrednio do okna, rolka materiału jest osłonięta aluminiową kasetą a boki aluminiowymi prowadnicami. – Rolety wolno-wiszące. Mogą być montowane zarówno na skrzydła okienne jak i do muru – ściany czy sufitu. Cała konstrukcja rolety to aluminiowa rurka na która zwija się materiał rolety, uchwyty dzięki którym roleta jest mocowana, dolny obciążnik tkaniny lub rurka oraz łańcuszek sterujący roletą. To co wyróżnia rolety Dzień Noc i czyni je takie wyjątkowe to sama tkanina. Tkanina ta składa się na zmianę z pasów z pełnego materiału oraz z cienkiej prześwitującej siateczki. Kiedy podnosimy (zwijamy) roletę pasy tkaniny na zmianę się rozsuwają i zasuwają, tworzy się wtedy tzw. efekt „Dzień i Noc”

Rolety dzień noc – zobacz więcej»

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane to już klasyka i piękno. Żaluzje montujemy w Łodzi już od 8 lat Jednak dopiero w ostatnich latach zyskały one mocną pozycję w rankingu zasłon okiennych. Zasadniczo są to poziome żaluzje o przekroju listew (lameli) 25mm oraz 50 mm montowane bezpośrednio do okna lub do ściany czy też sufitu. Żaluzją możemy sterować za pomocą patyka i sznurka jak i za pośrednictwem samych sznurków w zależności od wersji (rodzaju) żaluzji. Po za funkcją dekoracyjną, która niewątpliwie występuje na wysokim poziomie, posiadają również dużą możliwoć regulacji natężenia światła słonecznego. Należy pamiętać, że po za możliwością zwinięcia i rozwinięcia żaluzji mamy do dyspozycji możliwość regulacji kąta nachylenia lamel.

Żaluzje drewniane – zobacz więcej»

Żaluzje Plisowane – Plisy okienne Łódź

Tego typu żaluzje możemy zobaczyć w mieszkaniach i domach na terenie całej Łodzi. Plisy inaczej żaluzje plisowane zyskały swoją popularność i serca naszych klientów przede wszystkim za swoją prostotę, małą ingerencję w okna i funkcjonalność. Jest to idealne rozwiązanie podobnie jak rolety zaciągane od dołu dla mieszkań usytuowanych na parterach czy pierwszych piętrach. Dzięki swojej konstrukcji, plisa może zasłaniać całe okna jak również jedynie jego górną lub dolną część. Ta ostatnia możliwość ma największy wpływ na popularność żaluzji plisowanych w Łodzi.

Żaluzje plisowane – zobacz więcej»

Rolety rzymskie

W Łodzi, rolety rzymskie montowane są od kilku lat, jednak dopiero w ostatnim okresie, po wzroście zainteresowania plisami i roletami dzień noc, przyszła kolej i na ten typ rolet. Łodzianie docenili rolety rzymskie za ich elegancki innowacyjny design. Rolety te montowane są zazwyczaj bezpośrednio do ściany czy sufitu zakrywając całą wnękę okienną. Możliwy jest również montaż bezpośrednio na okna. Roleta podnosząc się składa się płatami dzięki zamontowanym w materiale fiszbinom.

Rolety rzymskie – zobacz więcej»

Rolety dzień noc – wolno-wiszące

Rolety wolno-wiszące montowane do ściany, sufitu lub do okna. Roleta „Vario Plus” w przeciwieństwie do typowej rolety wolno-wiszącej w systemie „Standard” różni się elegancką zabudową rurki nawojowej rolety. Dzięki temu rozwiązaniu roleta jest elegancka a zarazem materiał zwiniętej rolety nie kurzy się. Ten system rolet został niedawno wprowadzony w Łodzi.

Rolety wolno-wiszące – zobacz więcej»

Żaluzje aluminiowe 50 mm.

żaluzje aluminiowe Lukas Rolety Łódź

Żaluzje aluminiowe o lamelach 50 mm. są na rynku Łódzkim stosunkowo od niedawna. Zyskują one wród klientów coraz większe uznanie. Klasyczna żaluzja aluminiowa 50mm jest jednak dwukrotnie większa od standardowej 25 mm. Żaluzje te montowane są głównie do ścian, sufitów na dużę wnęki okienne. Zobacz dostępne kolory żaluzji aluminiowych 50 mm.

Żaluzje aluminiowe zobacz więcej»