Łódź, ul. Lucjana Żeligowskiego 46
+48 533-408-408
biuro@lukasrolety.pl

Żaluzje drewniane 25 mm , 50 mm

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź

Żaluzje drewniane Łódź

Żaluzje drewniane 25mm i 50 mm

Są żywym przykładem dyskursu: nowe – stare i zapomniane.

Żaluzje drewniane
czerpią korzenie z arabskiego Wschodu, gdzie zostały wprowadzone, później pojawiły się w średniowiecznej Europie.Europejczycy pierwsze listwy żaluzji wykonali wyłącznie z drewna co doskonale wpłynęło na rozpowszechnienie ich wśród mieszkańców dużych miast.

Dzisiaj jest to klasyczna i jak piękna forma ochrony przed słońcem i nie tylko..
Żaluzje drewniane mogą być wykorzystane do wszelkiego rodzaju okien,
drzwi balkonowych, tarasowych, szklonych ścian działowych itp.
To już nie tylko sposób na zasłonięcie okna przed światłem czy też sąsiadami
to przede wszystkim nadanie wnętrzu uroku i niepowtarzalnego wyglądu.
Wykonane w pełni z ekologicznego drzewa. Szeroki wybór odcieni
pozwalają bez problemu dopasować je do odcieni mebli, parkietu, blatu kuchennego
czy też innej części mieszkania.


Zalety żaluzji:

chronią przed słońcem
chronią przed wścibskimi sąsiadami
spełniają funkcję dekoracyjną


Materiały:

Szeroki wybór gatunku drzewa pozwala dopasować je do każdego wnętrza. W razie problemów z wyborem klienci mogą oczywiście liczyć na pomoc naszego fachowego przedstawiciela.Same żaluzje oraz wszelkie ich elementy wykonywane są z róznego rodzaju – odcieniu drzewa.

                  

Nasze realizacje 25mm

Nasze realizacje 50mm

Wzorniki lameli żal.drewnianych

 

Żaluzje drewniane Łódź

Jak to działa

Górna rynna żaluzji jest przykryta estetyczną drewnianą osłoną. Po zwinięciu zajmuje „trochę” miejsca.
Żaluzje mogą być przymocowywane po bocznych stronach stalową żyłką aby trzymały się okna w każdej pozycji.

Czyszczenie żaluzji

Czyszczenie i konserwacja

Żaluzje w razie zabrudzenia wystarczy jedynie przetrzeć wilgotną szmatką.
W przypadku większego zabrudzenia można użyć delikatnie zwilżonej czystej materiałowej ściereczki pamiętając by zbyt mocno nie zamoczyć drewna.

Montaż

Montowane w profilu szyby z prowadzeniem żyłkowym
Montowane do profilu okna
Montowane do ściany
Montowane do sufit
u

Sterowanie żaluzjami

   
W zależności od szerokości lamel żaluzji dostępne są 2 typy sterowań :

– 25mm – Sterowanie patyk i sznurek
– 50 mm — Sterowanie patyk i sznurek lub zestaw sznurków.

Żaluzje drewniane w zależności od wymiarów lamel nadają się do montażu zarówno na oknie, jak i na ścianie oraz na suficie.
Wszystkie elementy sterujące żaluzjami drewnianymi wykonane są z wysokiej jakości materiałów.                  

Sterowanie patyk i sznurek 25mm

Żaluzje - ster patyk sznurek

Żaluzje drewniane 25 mm obsługiwane są za pomocą sznurka (podnoszenie i opuszczanie) oraz tzw. „Patyka” do regulacji kąta nachylenia lameli.

Sterowanie zestaw sznurków 50mm

Żaluzje - ster sznurek

W żaluzjach 50mm obsługa wszystkich ustawień odbywa się za pomocą zestawu sznurków.

Żaluzje bambusowe Łódź

Prowadzenie boczne żaluzji

W zależności od sposobu montażu żalzuji, naszybowo czy na ramę okna, stosuje się  różne rodzaje dolnego uchwytu do prowadzenia bocznego:

Uchwyt A  tzw. “Fix prosty”

Dolny uchwyt do prowadzenia żyłkowego żaluzji w przypadku montażu żaluzji naszybowo

Górne mocowanie żaluzji 25 mm.Górne mocowanie żaluzji 50 mm.

Uchwyt B tzw. “Fix kątowy”

Dolny uchwyt do prowadzenia żyłkowego żaluzji w przypadku montażu żaluzji na ramę okna

Górne mocowanie żaluzji 25 mm.Górne mocowanie żaluzji 50 mm.
uchwyt bezinwazyjny

Uchwyt C  tzw. “bezinwazyjny”

Dolny uchwyt do prowadzenia żyłkowego żaluzji w przypadku montażu żaluzji na ramę okna w systemie bezinwazyjnym

Górne mocowanie bezinwazyjne – 25 mm.Górne mocowanie bezinwazyjne – 50 mm.

Przykład żaluzji 25mm. na oknie..

Montaż żaluzji w świetle szyby

Montaż żaluzji 25mm. w świetle szyby
Uchwyt A, fix prosty

Montaż żaluzji na ramie okna

Montaż żaluzji 25 mm. na ramie okiennej
Uchwyt B, fix kątowy

Drabinka żaluzji..

Możliwość zastosowania drabinki taśmowej, pozwala nadać żaluzjom drewnianym nowoczesnego wyglądu.

Żaluzje drewniane są standardowo produkowane z drabinką sznurkową. Na tym etapie wybierany jest również kolor drabinki sznurkowej w odcieniu najbardziej zbliżonym do koloru lameli.

Istnieje jednak możliwość zastąpienia standardowej drabinki sznurkowej szeroką drabinką taśmową co w oczach wielu zdecydowanie poprawia atuty wizualne żaluzji.


Drabinki taśmowe dostępne w różnych kolorach, (dot. tylko do żaluzji 50 mm.)

Drabika taśmowa żaluzji
Drabinka żaluzji drewnianej

Drabinka taśmowa

Drabinka taśmowo standardowo jest dobierana kolorystycznie do odcienia żaluzji na etapie produkcji chyba, że klient  wybierze inny niż dedykowany kolor

Kolory drabinek

Jak dobrać kolor żaluzji ?

Żaluzje wykonane z drewna charakteryzują się naturalnym pięknem, dzięki czemu nadają każdemu pomieszczeniu niepowtarzalnego wdzięku i uroku.
Wybór odpowiedniego odcienia żaluzji drewnianych ma tu ważne i kluczowe wręcz znaczenie! Wiele kolorów, zaczynając od bieli, przez subtelną szarość, po ciemny brąz i mocną czerń, umożliwia zupełnie odmienne i indywidualne dopasowanie żaluzji do wystroju naszego wnętrza.
Dla przykładu jeśli żaluzja ma być duża i zajmować stosunkowo dużą powierzchnie w pomieszczeniu to często odradzamy wybieranie ciemnych kolorów.
Na dużych powierzchniach zdecydowanie lepiej się prezentują jasne odcienie drewna. Ogólnie mówiąc jasne drewno w kolorze dla przykładu  sosny zazwyczaj jest uniwersalne i pasuje do każdego niemal wnętrza.

Do czego dobrać kolor żaluzji ?

Można do podłogi  jak również do mebli , ważne aby nie kłóciło się to z resztą naszego pomieszczenia.

Jeżeli montujemy żaluzje na oknach to do jasnych okien (białych) w zasadzie nie gryzą się nam żadne kolory. Wtedy okna nie grają tu żadnej roli.  Gorzej jeżeli posiadamy okna w ciemnej okleinie drewno-podobnej. W takich przypadkach często trochę na sile dobieramy żaluzje jak najbardziej zbliżone do odcienia okna zapominając o reszcie pomieszczenia. Dobieranie koloru żaluzji do okna nie jest niczym złym jeśli jest to zamierzone i przemyślane. Najważniejsze aby dobierając kolor sugerować się całym pomieszczeniem a nie jedynie kolorem ramy naszego okna czy odcieniem parapetu.  Jeśli chcemy ciemne żaluzje które mają zajmować stosunkowo duża powierzchnię pamiętajmy również o tym, że aby nie wyszło za ciemno zawsze możemy do tego zestawu dobrać jasne kontrastujące dodatki w postaci taśm.

Montaż żaluzji drewnianych

Montaż żaluzji drewnianych można wykonać na kilka sposobów

Żaluzje 25mm. montujemy :
– w świetle szyby
– na skrzydle okiennym
– bezinwazyjnie na skrzydle okiennym

Żaluzje 50mm. montujemy :
– do sufitu
– do ściany na wnękę okienną
– we wnęce okiennej
– na skrzydło okienne*

Produkcja żaluzji drewnianych

Pakiety z naturalnego drewna są najpierw szlifowane, a następnie malowane specjalnym lakierem barwiącym. Daje to żaluzjom drewnianym bardzo bogaty wachlarz odcieni, zaczynając od koloru piaskowego czy bieli , a kończąc na bogatym ciemnym brązie i czerni.
Żaluzje drewniane produkowane są z litego drewna lipowego. Osłony te dodatkowo są wyposażone w estetyczne dodatki takie jak ozdobna belka końcowa, osłona drewniana górnej rynny oraz drewniany element wykończeniowy sznurka tzw. „dzwonek”.
Elementy te są dopasowane kolorystycznie do koloru lamel.
„Żaluzje drewniane Łódź”

Żaluzje drewniane Łódź

Żaluzje drewniane Łódź

Żaluzje drewniane w Łodzi swoją popularność zawdzięczają swojemu urokowi oraz praktyczności. Po modzie na chłodny „skandynawski styl” przyszła pora na bardziej naturalne i ciepłe klimaty w naszych domach.
Jednak nie zawsze tak było. Sięgając wstecz jeszcze 10 lat temu na rynku łódzkim dominowały rolety. Moda na żaluzje drewniane zwłaszcza duże 50mm. montowane do sufitu najpierw zawitała w województwie mazowieckim (Warszawa). Łodzianie docenili ten typ osłon stosunkowo niedawno. Mimo dość krótkiej karencji na „modne drewno” Łódź pokochała poziome drewniane osłony przeciwsłoneczne.

Kilka rzeczy które należy wziąć pod uwagę przy wyborze żaluzji drewnianych

Po pierwsze to czy nasze otoczenie nadaje się dla żaluzji drewnianych. Drewno to piękno , ponadczasowość i w przypadku żaluzji również funkcjonalność. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników a mianowicie. Klasyczne żaluzje drewniane nie mogą być montowane w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności. Jeżeli dla przykładu w naszej łazience panuje dość niska temperatura a podczas gdy bierzemy przyśnić dochodzi do wytwarzania się dużej ilości pary wodnej klasyczne żaluzje z drewna nie będą tutaj zbyt dobrym rozwiązaniem. Należy wtedy wybrać kolekcję Faux specjalnie stworzoną z myślach o naszych łazienkach . Jest to żaluzja pozioma pokryta specjalną powłoką ochronną w celu zapewnienia trwałości w przypadku dużej wilgotności otoczenia.
Podobnie sprawa się ma w przypadku źródeł dużego ciepła. Żaluzja drewniana nie może wisieć bezpośrednio nad grzejnikami czy też w bezpośrednim pobliżu źródeł dużego ciepłą. Lamele żaluzji mogły by się odkształcić w wyniku dużych różnic temperatur.

Jakie żaluzje wybrać  25mm. czy 50mm. ?

Zastanówmy się teraz jakie żaluzje są dla nas lepsze ? . W przypadku jeśli bardziej cenimy funkcjonalność powinniśmy zastanowić się nad żaluzjami montowanymi bezpośrednio do okna. Są to zazwyczaj żaluzje o lamelach 25mm. Takie rozwiązanie gwarantuje nam, że co byśmy nie zrobili z oknem / drzwiami nie musimy za każdym razem podnosić żaluzje przed otwarciem okna (tak się dzieje w przypadku montażu do ściany). Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że przy uchylonych czy otwartych oknach żaluzja może w dalszym ciągu być opuszczona.

Jeżeli jesteśmy bardziej za pięknem niż funkcjonalnością i nie przeszkadza nam fakt, że przy każdorazowym otwarciu okna musimy najpierw podnieść żaluzje lepszym rozwiązaniem będą żaluzje montowane na ścianę lub do sufitu. Tutaj również możemy co prawda skorzystać z żaluzji 25 mm jednak szczerze odradzamy tak drobne żaluzje dla dużych wymiarów. Wyglądają trochę za delikatnie , trzeba często zakładać po kilka sztuk na dużych wymiarach. Zdecydowanie lepiej się tu sprawdzą żaluzje 50 mm. Wyglądają stosownie do swoich wymiarów są bardziej trwałe i możemy zakładać jedną sztukę na większych powierzchniach dzięki czemu unikamy sytuacji dzielenia okna i zakładania po 2 sztuki żaluzji na jednej wnęce jak ma się to w przypadku żaluzji 25 mm .

Specyfikacja

Ważne

Lamele żaluzji drewnianych wykonane są z drewna azjatyckiego typu Basswood. Kolory lameli mogą znacznie różnić się od tych przedstawianych we wzorniku ze względu na to iż wykonane są naturalnych kolorów drzewa.
Żaluzja drewniana nigdy nie domknie się w takim stopniu jak żaluzja aluminiowa.
Jest to naturalne w przypadku żaluzji wykonanych z drewna i nie stanowi o ich wadzie.

Specyfikacja żaluzji drewninychZalety i wady żaluzji drewnianych

Dopuszczalne różnice..

Dopuszczalne różnice kształtu w żaluzjach drewnianych zgodne z normą PN-EN 13120+A1:2014-04

Zobacz..
FILM

Montaż żaluzji w salonie

Żaluzje 50 mm.
Pasmanteria -czarna taśma.

FILM

Montaż żaluzji drewnianych w łazience.

Żaluzje 50mm.
Pasmanteria -czarna taśma.

FILM

Żaluzja drewniana 25mm.
Montaż bezpośrednio do skrzydła okiennego.

Sterowanie patyk , sznurek

FILM

Żaluzja drewniana 50mm.
Montaż zazwyczaj do sufitu lub ściany


Sterowanie zestawem sznurków

YouTube

Jak zamontować żaluzję drewnianą ?