Łódź, ul. Lucjana Żeligowskiego 46
+48 533-408-408
biuro@lukasrolety.pl

Jakie moskitiery wybrać Łódź

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź

Jakie moskitiery wybrać Łódź

jakie moskitiery

Często Klienci zadają nam pytanie jakie są moskitiery a bardziej jakie korzyści płyną z wybrania konkretnego modelu. Spieszymy odpowiedzieć.

  1. Moskitiery ramkowe – okienne

Zaletami tych moskitier jest niska cena , prostota, łatwość demontażu i ponownego montażu oraz zupełnie bezinwazyjny montaż Dodatkowym plusem jest 100% szczelność tego typu moskitier. Do minusów tego rozwiązania można zaliczyć brak możliwości montażu na drzwi balkonowe. Powód jest prosty o ile łatwo się je demontuje choć by na zimę wystarczy bowiem odczepić blaszki mocujące i wyjąć moskitierę z okna to na co dzień nie możemy jej zwijać , otwierać czy chować aby wyjść na taras czy choć by wychylić się przez okno.

2. Moskitiery rolowane

Jakie moskitiery łódź

Zaletą tych moskitier jest na pewno wszechstronność – nadają się zarówno na okna oraz typowe pojedyncze drzwi balkonowe. W sytuacjach gdzie mamy nie wielki balkon czy taras nie wymagają zmian czy ograniczeń w aranżacji przestrzeni gdyż otwierają się pionowo i nie wymagają do tego miejsca.

Z wad czy też minusów tego rozwiązania w porównaniu do innych typów moskitier można zaliczyć właśnie sposób rozwijania i zwijania. Jeżeli często korzystamy z jakiegoś wyjścia tarasowego sposób zwijania moskitier rolowanych nie będzie zbyt praktyczny. Moskitiera nie wymaga co prawda dodatkowego miejsca aby się otwierała ale metoda ta nie należy do najszybszych. Kolejnym minusem jest szczelność tego typu moskitier. Z racji na ich budowę – rozwijana, naciągnięta siatka umieszczona w prowadnicach nie są one idealnie w 100% szczelne. Na zakończeniach siatki w prowadnicach mogą prześlizgnąć się mniejsze owady. Ostatnim minusem jest fakt że ten typ nie nadaje się do dużych powierzchni. Czym większa powierzchnia tym naciąg siatki będzie mniejszy.

3. Moskitiery drzwiowe

Jaki typ moskitier

To może moskitiery drzwiowe ? Jeżeli często korzystamy z jakiegoś wejścia a mamy na tyle miejsca na zewnątrz że nie ograniczają nas dodatkowe otwierane drzwi to wybór może okazać się idealny. Tu właśnie skrywa się jedna z największych zalet tych moskitier. Łatwość i szybkość otwierania i zamykania. Wystarczy otworzyć moskitierę i wyjść. Moskitiera sama się domknie. Łatwe , proste i przyjemne. Moskitiera ta jest bardzo szczelna dzięki zamocowaniu siatki na stałe w ramie moskitiery. Jeżeli posiadamy dzieci czy zwierzęta które mogły by “nie zauważyć moskitiery” lub o niej”zapomnieć” i przez nią wyjść to też jest dobre rozwiązanie gdyż moskitiera ta gdy a nią “wpadniemy” najzwyczajniej w świecie się otworzy nie stawiając zbyt dużego oporu by jej nie uszkodzić. Wady takiego rozwiązania ? Pierwszą wadą już wcześniej wspomnianą jest potrzeba wygospodarowania trochę miejsca aby dodatkowe drzwi moskitier-owe swobodnie się otwierały. Drugim minusem jest fakt że przy dużych otworach okiennych – ponad 90 cm szerokości to rozwiązanie słabiej się sprawdza. Większe skrzydło moskitiery otwieranej na zawiasach jest mniej wygodne i bardziej narażone na opuszczenie się jeśli się je użytkuje w sposób niewłaściwy.

4. Moskitiery przesuwne – panelowe

Jakie moskitiery wybrać

Przesuwny panel w “lewo i w prawo” Czyż nie idealne rozwiązani ? Tak i nie.. O ile sama konstrukcja jest nie mal idealna bo przeznaczona do dużych powierzchni, nie zajmująca miejsca na tarasie , łatwa i szybka w obsłudze to posiada tylko jedną wadę .. Żeby móc się w ogóle wyposażyć w ten system musimy mieć trochę miejsca obok okna które chcemy zasłonić. W praktyce musimy mieć okno dwuskrzydłowe aby moskitiera miała najprościej mówiąc gdzie się przesunąć ..

Moskitiery wady i zalety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *