Łódź, ul. Lucjana Żeligowskiego 46
+48 533-408-408
biuro@lukasrolety.pl

Rolety Dzień Noc – w kasecie przestrzennej

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź

Rolety dzień noc przestrzenne Łódź

Rolety dzień-noc w kasecie przestrzennej

Tak samo jak zwykłe rolety tak i rolety dzień noc można wykonać w tzw. „Kasecie przestrzennej”
Od typowych rolet w kasecie różni się ten system głównie rodzajem zastosowanych prowadnic bocznych.
W standardowej rolecie prowadnice są płaskie a materiał pracuje przy samej szybie. W rolecie w systemie przestrzennym prowadnice są na kształt litery „U” a tkanina rolety pracuje na płaszczyźnie ramy okiennej.
Dzięki takiemu zastosowaniu prowadnice rolety czy też kaseta nie zasłania szyby. W typowym systemie każda szyba okienna posiada jedna roletę. W systemie przestrzennym można jedną roletę zamontować dla kilku szyb okiennych (jeżeli znajdują się one na tym samym skrzydle okiennym)
Najprościej mówiąc jeśli posiadacie Państwo drzwi balkonowe składające się z dwóch szyb okiennych to w systemie przestrzennym można założyć jedną roletę na całe drzwi balkonowe bez względu na ilość szyb.

Wzorniki tkanin

dzień i noc

Jak to działa

Roleta jest zwijana do kasetki rolety.
Pasy rolety naprzemiennie mijają się tworząc efekt dzień noc.
Sterowanie roletą dzień noc odbywa się za pomocą łańcuszka – koralika.
Jest to system samohamujący – wyposażony w hamulec automatyczny. Tkanina porusza się wewnątrz prowadnic przestrzennych a nie przy szybie.

Jak czyścić rolety dzień noc

Czyszczenie i konserwacja

Czyszczenie tkaniny rolety , jeśli ją zabrudzimy odbywać się powinno za pomocą czystej wilgotnej szmatki, Czyszczenie okna jest w dużej mierze ułatwione w systemie przestrzennym gdyż kaseta jak i prowadnice boczne nie zasłaniają szyby okiennej .

Montaż rolet dzień noc

Montaż

Kasetka przykręcana jest do ramy okna.
Prowadnice boczne przyklejane są do ramy za pomocą taśmy montażowej.

Rolety dzień noc przestrzenne Łódź

Rolety dzień noc przestrzenne Łódź – Rolety tego typu w systemie z prowadnicami przestrzennymi sprzedają się w Łodzi wszędzie tam gdzie typowy system „płaski” nie sprawdzał by się najlepiej. Są to na przykład okna trzy-szybowe gdzie występują bardzo płytkie listwy okienne i tkanina najprościej mówiąc nie zmieściła by się. Kolejnym dobrym przykładem są zestawy okienne gdzie występuje poprzeczka (zazwyczaj balkonowe) a niekoniecznie chcemy mieć dwóch oddzielnych rolet na jednym skrzydle okiennym

Roleta dzień noc w kasecie przestrzennej

Roleta dzień noc w kasecie przestrzennej – Jakie są zalety i wady tego systemu ? Na pewno do zalet można zaliczyć wspomniane już możliwości montażu. Z wad to w zasadzie jest tylko jedna. Kaseta w systemie przestrzennym jest nieco bardziej „odstająca” Jest do bardziej wystający system na oknie. Może być zauważalne wizualnie jak również niekiedy bardziej przeszkadzać przy pełnym otwarciu okna.

Specyfikacja

Ważne

Rolety dzień noc składają się z dwóch warstw materiału, pasów pełnych i przezroczystych, przesuwanych naprzemiennie. Ewentualne nierówności w nakładaniu się pasów są standardem dla produktów materiałowych i nie stanowią o ich wadzie.

Film

Roleta dzień i noc w systemie kasety przestrzennej.

Film

Rolety dzień noc w kasecie w systemie przestrzennym
System vario 17 przestrzenny
Prowadnice przestrzenne
Typ rolety dzień noc