Łódź, ul. Lucjana Żeligowskiego 46
+48 533-408-408
biuro@lukasrolety.pl

Jakie żaluzje drewniane wybrać ?

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź

Jakie żaluzje drewniane wybrać ?

Jakie żaluzje drewniane wybrać ?

Jakie żaluzje drewniane wybrać ?

Jakie żaluzje wybrać to częsta zmora wielu z nas. Myśląc o nowych żaluzjach w naszym domu musimy dokonać kilku dość istotnych wyborów. Pierwszą kwestią będzie to czy żaluzje mają być w oknach czy na ścianie. Żaluzje poziome możemy montować bezpośrednio do skrzydła okiennego jak również na całą wnękę okienną do ściany. Z założenia na wnękę okienną montuje się duże żaluzje drewniane 50mm. a bezpośrednio do okna mniejszą ich odmianę w wersji 25mm. Jednak jest od tej reguły kilka wyjątków które to omówimy nieco później.

Gdzie zamontować żaluzje ?

Ogólnie przyjmuje się, że żaluzje montowane do okna są praktyczniejsze w użytkowaniu niż te montowane do sufitu. Zabierają mniej miejsca a każdorazowe otwarcie okna nie wymaga od nas uprzedniego podniesienia żaluzji. Wyobraźmy sobie taką sytuacje, że mamy upalne lato i chcemy otworzyć okno aby trochę przewietrzyć nasze pomieszczenie. W przypadku osłon okiennych montowanych do sufitu musimy najpierw podnieść żaluzję i dopiero wtedy możemy otworzyć okno. Niestety w takim scenariuszu nie możemy mieć jednocześnie zasuniętej żaluzji i otwartego okna. Otwierając czy choć by bardziej uchylając okno narażamy się automatycznie na większą ilość światła niż byśmy tego chcieli. W sytuacji gdy mamy żaluzje zamontowane bezpośrednio na skrzydle okiennym możemy pozostawić je zamknięte i jednocześnie uchylić czy otworzyć okno.

Jakie żaluzje wybrać

Ile ważą żaluzje drewniane ?

Dużo… Żaluzje drewniane są najcięższymi osłonami wewnętrznymi.

Dodatkowo duże żaluzje drewniane montowane na ścianie są zazwyczaj jeszcze cięższe. Może to wiązać się z pewną niedogodnością przy ich każdorazowym podnoszeniu lub koniecznością zainwestowania w sterowanie elektryczne co podnosi koszty inwestycji. Mniejsze żaluzje to mniejszy wymiar i mniejsza waga. Zwłaszcza że zazwyczaj montuje się je na wymiar szyby.

Zalety dużych żaluzji drewnianych ?

Czy są zatem jakieś zalety dużych żaluzji ? Oczywiście , że tak ! Są najprościej mówiąc dużo ładniejsze. W dużych pomieszczeniach są nie tylko osłoną okienną ale też dekoracją i ozdobą salonu. Dodatkowo dużo lepiej się sprawdzają w wersji elektrycznie sterowanej. Wybierając wersje większą ( 50mm.) możemy dodatkowo zamiast klasycznej drabinki sznurkowej wybrać również eleganckie taśmy. Taśmy żaluzji mogą być wykonane w kolor lamel lub kontrastować z nimi.

Zalety żaluzji drewnianych

Do okna czy do ściany?

To kiedy w zasadzie powinnyśmy zamontować żaluzje na skrzydła okienne a kiedy do ściany / sufitu

Zalety żaluzji montowanych na skrzydła okienne:

  • zajmują mniej miejsca
  • lepsza regulacja światła
  • możliwość instalacji bezinwazyjnie (na wieszakach)
  • lepiej się prezentują w mniejszych pomieszczeniach

Zalety żaluzji montowanych do ściany / sufitu:

  • lepiej prezentują się w większych pomieszczeniach
  • mniej widoczna instalacja elektryczna w przypadku sterowania pilotem
  • większy wybór osprzętu , dodatków

Duże żaluzje na oknie

Co jeśli z jakiegoś powodu nie możemy zamontować żaluzji do ściany a chcieli byśmy mieć ich większy wariant ? Krótko mówiąc czy możemy zamontować żaluzje 50mm bezpośrednio do okna ? Oczywiście, że możemy przecież nikt nam tego nie zabroni.. Jednak trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami. Mianowicie żaluzje w wersji 50 mm są przeznaczone nie bez powodu do montażu na całe otwory okienne a nie do okna. Są to duże żaluzje i przede wszystkim mogą nam utrudniać otwarcie okna do końca. Będą zapierały się o ścianę wnęki okiennej. Dodatkowo zanim obrócimy klamkę okna aby je otworzyć musimy najpierw upewnić się że mamy żaluzje w pozycji zamkniętej aby lamele żaluzji nie obcierały o wspomnianą klamkę podczas jej obracania. Podsumowując możemy zamontować dużą wersje żaluzji na oknie pod warunkiem, że często tego okna nie otwieramy na tzw. oścież. Jeżeli nie jest to dla przykładu okno balkonowe czy tarasowe przez które będziemy codziennie wychodzić.

Zobacz naszą ofertę żaluzji drewnianych :

Zobacz nasz kanał YouTube

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *