Łódź, ul. Lucjana Żeligowskiego 46
+48 533-408-408
biuro@lukasrolety.pl

Moskitiery na zimę

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź

Moskitiery na zimę

Moskitiery na zimę

Moskitiery na zimę czy na lato ?

My się zimy nie boimy 🙂 Hu hu ha Nasza Zima nie taka zła.. Czy zima czy wiosna czy lato montujemy nieustannie moskitiery u naszych Klientów. Są to produkty przeznaczone na lata a nie na jedno lato 🙂 Wielu z nich pyta co zrobić z moskitierami na zimę. Jeżeli bardzo Was to martwi i macie taką możliwość można je zdjąć i schować na zimę ale czy jest to zawsze konieczne ?

Czy zdejmować moskitiery na zimę ?

Odpowiedź jak zwykle nie jest dla każdego taka prosta.. Zazwyczaj jeśli mamy dom jednorodzinny i garaż gdzie możemy bezpiecznie przechować moskitiery na okres zimowy to oczywiście możemy je zdjąć na zimę Jednak czy jest to zawsze konieczne ? Co jeśli mieszkamy w bloku w mieście i nie mamy gdzie ich przechować ? Same temperatury ujemne moskitierą nie są straszne. Jedyna przeszkoda to śnieg i lód pozostawiony w przestrzeniach siatki. Odpowiedź więc nasuwa się sama , że jeżeli naszą moskitierę miał by zasypać śnieg który później mógł by przekształcić się w lód to moskitiery bezwzględnie należało by uchronić przed takim zjawiskiem.

Teoria a praktyka

Teoretycznie nie należy narażać siatki moskitiery na wodę , śnieg i co za tym idzie lód w warunkach ujemnych temperatur. W teorii też najłatwiej powiedzieć, że moskitiery należało by schować na zimę. Nie każdy ma jednak taką możliwość. W praktyce wygląda to tak, że jeśli mieszkamy w bloku gdzie raczej małe prawdopodobieństwo że nasze okna zasypie do połowy śnieg to raczej nie mamy się o co martwić. Zdecydowanie bardziej narażone są odkryte tarasy i balkony w domach jednorodzinnych. Jeśli śnieg miał by zasypać moskitiery należy je zdemontować przed zimą. Moskitiery na oknach w blokach czy kamienicach miast są raczej bezpieczne w zimę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *