Łódź, ul. Lucjana Żeligowskiego 46
+48 533-408-408
biuro@lukasrolety.pl

Żaluzje drewniane funkcjonalność

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź

Żaluzje drewniane funkcjonalność

Zalety Żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane funkcjonalność

Często Klienci pytają nas o funkcjonalność żaluzji drewnianych. Produkt się im podoba i to nas akurat nie dziwi gdyż żaluzje wykonane z drewna czy bambusu są przepiękne. Pojawia się jednak pytanie o praktyczność tych osłon okiennych. W tym wpisie postaramy się wytknąć parę wad i zarazem zalet żaluzji drewnianych

Zalety żaluzji drewnianych

Na początek skupmy się na tym dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane. Pierwszym atutem jaki rzuca się w oczy jest piękne i naturalne wykonanie tych osłon. Są wykonane z naturalnego surowca. Nadają wnętrzu przytulności i klasy. Dodatkowo możliwość wyposażenia żaluzji w szerokie taśmy w różnym kolorze przydaje się podczas aranżacji wnętrza. W słoneczne dni kiedy promienie słoneczne padają na wpół zamknięte lamele żaluzje wyglądają wręcz prześlicznie. Niewątpliwie piękny wygląd żaluzji jest ich atutem.

Zalety żaluzji drewnianych

Zobacz zdjęcia żaluzji drewnianych

Kolejnym „za” jeśli chodzi o te poziome drewniane osłony jest ich funkcjonalność. Dokładniej mówiąc możliwość płynnej regulacji światła za pomocą regulowanego kąta nachylenia lamel. W zależności od potrzeb możemy dowolnie sterować zarówno ilością jak i kierunkiem wpadania światła do naszego mieszkania.

Możliwość zakrycia dużych powierzchni okien , łączenia żaluzji , instalowana jednej obok drugiej to również niedoceniona zaleta. Okna nam rosną. Co raz częściej w budownictwie stosuje się podwójne duże okna typu HS. Możliwość założenia osłon blisko siebie tak aby nie było dużych przerw po miedzy nimi bardzo się wtedy przydaje.

Duże żaluzje

Wady żaluzji drewnianych

Czy żaluzje wykonane z drewna posiadają jakieś wady ? Oczywiście że tak. Żaluzje drewniane też nie są pod każdym względem idealne . Jak wszystko wokół nas ma swoje zalety tak i wady . Pierwszą niedogodnością każdych żaluzji pionowych jest ich czyszczenie. Należy pamiętać że na poziomych listwach żaluzji zawsze po czasie zbierze się trochę kurzu. Czyszczenie – przecieranie z kurzu takiej żaluzji może nie zajmuje dużo czasu ale raz na jakiś czas jesteśmy zmuszeni to zrobić. Na ratunek przychodzą różnego rodzaju szczotki do kurzu czy nawet specjalne szczotki przeznaczone do czyszczenia żaluzji

Czyszczenie żaluzji

Kolejną niedogodnością w niektórych przypadkach może być „Szczelność” żaluzji drewnianych. Żaluzja drewniana nigdy nie zamknie się idealnie szczelnie jak choć by jej odpowiednik wykonany z aluminium. Listewki żaluzji drewnianej są dużo grubsze i co za tym idzie nie zapewniają idealnego domknięcia. Jeżeli mieszkamy na parterze gdzie jest swobodny dostęp do naszego okna z bliskiej odległości może nam to przeszkadzać. Najprościej mówiąc ktoś kto podejdzie bezpośrednio do okna może jak się postara pod odpowiednim kątem dostrzec co dzieje się po drugiej stronie żaluzji.

Jedną z wad może być również waga żaluzji oraz to ile zajmują po zwinięciu – podniesieniu. Przy dużych wymiarach jeśli koniecznie nie chcemy dzielić powierzchni na kilka sztuk jedna duża żaluzja może być ciężka do podniesienia. Można ten problem oczywiście rozwiązać sterowaniem elektrycznym z tym , że zawsze niesie to za sobą dodatkowe koszty. Największą wadą żaluzji może być ilość miejsca jaką żaluzje te potrzebują na zwinięcie się. Tyczy się to głównie dużych żaluzji ( 5cm lamela) montowanych nad wnęką okienną. Często bowiem zdarza się że tego miejsca nad oknem w wystarczającej ilości po prostu niema. Taka sytuacja nie rzadko wyklucza możliwość instalacji żaluzji drewnianych nad oknem.

ile zajmuje żaluzja

Zobacz więcej informacji na temat żaluzji drewnianych

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *