Łódź, ul. Lucjana Żeligowskiego 46
+48 533-408-408
biuro@lukasrolety.pl

Rolety bezinwazyjne

Żaluzje drewniane, rolety, plisy - LukasRolety Łódź

Rolety bezinwazyjne

Rolety bezinwazyjne

Rolety bezinwazyjne

Rolety wieszane na skrzydła okienne w formie bezinwazyjnej.

Tego typu rozwiązanie jest idealne dla osób które nie chcą bądź nie mogą w dosłownie żaden sposób ingerować w swoje okna. Nie wiele ma to wspólnego z samą gwarancją na okna gdyż montaż klasycznych rolet w kasecie nie sprawi przecież, że stracimy ową gwarancję na okna. Niekiedy jednak klienci po prostu nie chcą w żaden sposób inwazyjny montować osłon okiennych . Czasem są to osoby wynajmujące mieszkanie a czasem jak w tym przypadku Klienci którzy dopiero co zakupili nowe okna drewniane.

Rolety bezinwazyjne

Jak działają rolety bezinwazyjne ?

Rolety bezinwazyjne nie są w żaden sposób przykręcane do okna. Roleta jest zawieszana na specjalnych regulowanych wieszakach na górnej krawędzi skrzydła okiennego. Dodatkowo roleta może mieć tzw. prowadzenie żyłkowe. Żyłki po bokach są naciągnięte na oknie i trzymają dolny obciążnik rolety tak aby nie odchylał się on od okna podczas jego uchylania czy gwałtownego otwarcia.

rolety wieszane bezinwazyjnie

Wspomniane żyłki są zaczepiane od górnego uchwytu rolety.

Następnie przechodzą przez specjalne otwory przy dolnym obciążniku tkaniny (jak na zdjęciu powyżej) i są od dołu okna mocowane również w sposób bezinwazyjny za pomocą małych uchwytów. (zdjęcie poniżej)

Dolny uchwyt żyłki
Dolny uchwyt żyłki

Czy warto wybrać taki wariant ?

Naszym zdaniem takie rozwiązanie jest dobrą alternatywą na rolety wszędzie tam gdzie nie możemy ingerować w okna. Trzeba jednak pamiętać , że montaż bezinwazyjny to w zasadzie jedynie zawieszenie rolety na oknie. Jest to sposób może i nie naruszający okna ale na pewno dużo mniej trwały od standardowego typowego montażu inwazyjnego gdzie używamy taśmy piankowej oraz śrub montażowych. Krótko mówiąc przy energicznym trzaśnięciu oknem może się zdarzyć, że roleta która nie jest w żaden sposób przykręcona przesunie się lub nawet spadnie z okna. dlatego zawsze gdzie to tylko możliwe sugerujemy raczej trwale zamontowanie rolety.

Jedynie tam gdzie są jakieś przeciwwskazania proponujemy montaż zawieszany czyli bezinwazyjny jako wyjście awaryjne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *